Propolis suchý 20g

Malý včelí zázrak
Pôvodne
5,40 €
Email
Popis

Slovo propolis pochádza z gréckych slov pro (pred) a polis (mesto). Včely ním chránia svoje mesto, teda svoj úľ, pred vstupom nepozvaných návštevníkov, ale aj pred vírusmi a baktériami. 

Surový propolis možno využiť pri bolesti zubov alebo na bradavice. Ďalej sa využíva propolis vo forme masti, kvapiek alebo tinktúry a ako súčasť zubných pást, mydiel, ústnych sprejov atď.

Pri vonkajšom použití stačí postihnuté miesto natrieť masťou či tinktúrou či opláchnuť. Propolis možno využiť na liečbu akné, áft, bradavíc, oparov a paradentózy. Môže tiež pomôcť pri artróze, bolestiach hlavy, migrénach, ekzémoch, lupienke, padaní vlasov a potení nôh. Je vhodný aj na ošetrovanie vredov predkolenia, preležanín, hemoroidov, rôznych druhov poranení, kožných plesní, kŕčových žíl, jaziev atď.

Pri vnútornom použití môžeme kvapky alebo tinktúru nakvapkať do trochy vody, mlieka, medu alebo na kocku cukru. Dávkovanie sa líši podľa typu ochorenia.

Propolis urýchľuje liečbu zápalov, angíny, astmy, chrípky, impotencie, infekcií močových ciest, zápchy, hnačky, psoriázy a ekzémov. Vnútorne ho môžeme užívať aj pri cukrovke, nadúvaní, strese, poruchách spánku a zažívacích problémoch. Svoje uplatnenie nájde aj v podpornej liečbe pečene, obličiek, prostaty, krvného tlaku alebo rakoviny. V prípade závažnejších ochorení je vhodné použitie propolisu konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Vaše zobrazené produkty

Propolis suchý 20g

Malý včelí zázrak

5,40 €

Spoznajte nás

Kontakty

  • Telefón: 0905 912 842
  • Email: info@medovyraj.sk

Predajňa Honey shop

Navštívte nás v predajni v Nových Zámkoch

Nájdete nás na facebooku